Milan Špinka: Láká mě vytvářet něco nového a rád bych do eDO 4 Reality promítl své hodnoty, kterými se řídím po celý svůj profesní život.

10. 6. 2021
Petra Dusová

Milane, než se zabereme do realitního tématu, povězte nám něco o sobě. Kdo je Milan Špinka?

Obchodu jsem se začal věnovat chvíli po dokončení vysoké školy v roce 2011. Původně jsem začínal v bance, ale po pár týdnech jsem zjistil, že to není to „pravé ořechové“. Potřeboval jsem akčnější pracovní náplň, proto volba padla na realitní činnost. Začínal jsem ve frančíze Century 21 a prošel jejich vzdělávacím systémem. Troufám si tvrdit, že je jedním z nejlepších na trhu. I když začátky byly krušné a první pravidelnější příjem přišel až po půl roce, snaha a fér jednání se vyplatila a začal jsem tak budovat vlastní klientelu, která se postupně rozrůstala. Po dvou letech jsem přesídlil do společnosti Unireal Praha, kde jsem měl na starosti realitní oddělení. Společnost spravovala přes padesát činžovních domů, zejména v Praze a díky spolupráci s technickým a účetním oddělení jsem načerpal zkušenosti, které v klasické realitní společnosti jen tak nezískáte. V současné době se mohu pochlubit více než 600 zrealizovanými obchody a věřím, že právě v eDO 4 reality budou další úspěšné obchodní případy a spokojení klienti přibývat.

Dlouhodobě jste s kolegy z eDO Finance spolupracoval přes náš systém, který propojuje finanční poradce a realitní makléře napříč celým trhem. Jak Vám tato spolupráce fungovala?

Musím podotknout, že spolupráce nám v rámci eDO Reality Cooperate fungovala perfektně. Hlavně s Ondrou Kozubem a Milošem Kubelkou a několika dalšími kolegy se nám podařilo zrealizovat mnoho společných obchodů, kdy jsme měli opravdu vysokou úspěšnost, a to jak v prodeji nemovitostí, tak i v zrealizovaných hypotékách jednotlivým klientům. Po minulých negativních zkušenostech s finančními poradci z jiných společností, by mě nenapadlo, že může spolupráce mezi realitním makléřem a finančním poradcem tak skvěle fungovat.

Prošel jste si jak síťovým systémem v realitce, tak podnikáním na volné noze, co Vás vedlo k návratu do realitky síťového typu?

Ještě před půl rokem by mě ani nenapadlo, že budu součástí skupiny eDO. Po ukončení mé činnosti v předchozí společnosti, jsem byl rozhodnut, že budu pracovat „na volné noze“ užívat trochu volného času s rodinou. Ale když přišla nabídka spoluvytvářet něco nového, názor jsem změnil a již po dvou měsících práce v eDO 4 Reality cítím, že jsem udělal správně.

Co bylo tím hlavním motivem, že jste si vybral právě eDO 4 Reality?

Jelikož jsem díky několikaleté spolupráci věděl, že lidé ve společnosti eDO jsou hodnotově nastaveni podobně jako já. Jinou realitní kancelář bych si pravděpodobně nikdy nevybral. Nabídka spoluvytvářet eDO 4 reality je pro mě velkou výzvou.

Hrálo v rozhodování roli, že je to nová realitní kancelář? Měl jste spíše obavy, nebo jste to vnímal jako příležitost být u něčeho nového?

Ano, v rozhodování hrálo velkou roli, že se jedná o novou realitní kancelář. Láká mě vytvářet něco nového a rád bych do eDO 4 Reality promítl své hodnoty, kterými se řídím po celý svůj profesní život. Jedná se zejména o spolehlivost, pracovitost, komunikativnost, dochvilnost a hlavně lidskost, která mi u mnoha realitních makléřů chybí. Obavy jsou asi vždy na místě, ale pokud by nebyly, člověk by neměl co překonávat.

Stal jste se jedním ze zásadních lidí, kteří promítli svůj rukopis do budování eDO 4 Reality a zároveň jste koordinátor pro velké ředitelství Miloše Kubelky, co všechno taková pozice obnáší?

Musíte být v pravidelném kontaktu s finančními poradci a realitními makléři v lokalitách, kde eDO finance působí, jezdit za nimi na schůzky a probírat jednotlivé obchodní případy a situace, které mohou nastat. Být součástí pravidelných porad a školení a na základě poznatků z těchto schůzek, vše promítnout do realitní kanceláře tak, aby vše běželo, jak skvěle seřízené hodinky.

Jak jste se u nás zabydlel? Slyšela jsem, že Vás kolegové z eDO Finance hned od počátku pěkně zapřáhli.

Začátky byly opravdu náročné. Nový systém, noví kolegové i částečně nová každodenní pracovní náplň. Vše jsme rozjížděli ve velmi vysokém tempu. Manželka a rodina by mohli vyprávět. Ale vše si již zapadá do správných kolejí a jsem velmi mile překvapen přístupem finančních poradců ze sítě, které jsem ještě donedávna neznal.

Je něco, co Vás v eDO překvapilo?

Překvapil mě propracovaný systém vzdělávání, jejž nazýváme eDOcation. Určitě je na velmi vysoké úrovni a chceme jej promítnout i do eDO 4 Reality. Celkově mi přijde, že jsou ve společnosti eDO lidé na správných místech, je zde skvělé pracovní klima, kolegové jsou velmi pozitivní a vzájemně si nekonkurují, nýbrž pomáhají. Jsem rád, že jsem toho součástí.

Co Vás v nejbližší době čeká? Jaké máte v eDO 4 Reality plány?

Čekají nás v budoucnu marketingové kampaně, aby bylo eDO 4 Reality více vidět i slyšet. Nadále chci stále pracovat na propojování finančního a realitního trhu, aby si byla tato příbuzná odvětví blíže a blíže. A hlavně chci být co nejvíce v kontaktu s eDO kolegy, abychom sdíleli získané zkušenosti z obchodních případů a vzájemně se posouvali dále.
Tímto bych rád také poděkoval všem kolegům (naši realitní makléři, finanční poradci, děvčata z backoffice), se kterými realitní kancelář tvoříme a samozřejmě také vedení eDO a akcionářům za důvěru. Vyzdvihl bych jedno jméno, a to je Petra Dusová, bez které bychom určitě nebyli tak daleko. Všem díky!