Rekonstrukce nemovitosti tolik neláká, lidé chtějí hotové bydlení

9. 7. 2021
Petra Dusová

Koupit starší nemovitost a zrekonstruovat si jí dle vlastních představ, bylo ještě před pár lety běžným krokem, jak se dostat k vysněnému bydlení. Poslední roky se ale požadavky na realitním trhu velmi změnily. Obrovským tempem rostou ceny nemovitostí. Přestože spoustu odborníků ještě před několika měsíci tvrdilo opak. Opět se potvrdilo, že realitní trh není tak nestabilní, jak by se mohlo zdát, a ne vždy se chová dle očekávání.

Změnila se také mentalita lidí. Rekonstruovat nemovitost dnes již tolik netáhne. Většina lidí shání hotovou nemovitost k bydlení. Ideální bez dalších investic. Zejména u bytů jsou požadavky na rekonstrukci a dnes i modernizaci celého bytového domu většinou nejčastějším kritériem. U rodinných domů, zejména na vesnicích, se situace tolik nezměnila. Lidé zde s investicemi počítají. Ovšem rodinné domy ve městech již začínají také podléhat trendu u bytů. Pokud tedy prodáváte byt či dům po rekonstrukci, rozhodně získáte více peněz i zájemců.

Zrekonstruované byty jdou doslova na dračku. Výstavba v České republice je velmi pomalá, hlavně díky náročné byrokracii, a tak bytové výstavby rostou pomaleji, než je poptávka. Po novostavbách je na realitním trhu doslova hlad, tudíž zrekonstruované byty se stávají vhodnou alternativou.

Pokud zvažujete prodej bytu nebo domu, který je starší a neprošel zásadní rekonstrukci, zvažte, zda není lepší do nemovitosti nejprve zainvestovat. Je velká pravděpodobnost, že se Vám to při prodeji bohatě vrátí.